کاتالوگ محصولات

تاریخچه شرکت

درباره حجاب بیشتر بدانید

شركت نساجي حجاب شهركرد (سهامي خاص) در سال 1369با هدف تولید انواع پارچه چادرمشکی توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به ثبت و در سال 1376 با ظرفیت تولید سالانه 6 میلیون متر انواع پارچه خام به بهره برداری رسيد. اين شركت که در ابتدا با بهره گیری از خطوط بافندگی خود بر روی تولید انواع پارچه خام متمرکز بود، در بهمن ماه سال 1382 با خريد کارخانه لاله نقش (کارخانه شماره 2 شرکت حجاب در شهرک صنعتی شهرکرد)، امکان تکمیل، چاپ و رنگرزی انواع پارچه را با ظرفیت 4.5 میلیون مترمربع به زنجیره ارزش خود افزود. در دی‌ماه سال 1394 با اضافه شدن شرکت میهن باف (کارخانه شماره 3 شرکت حجاب در نجف آباد اصفهان)، تنوع سبد محصولات توليدی مجموعه کارخانجات شرکت نساجی حجاب شهرکرد به انواع پارچه فاستونی و شبه فاستونی با ظرفیت سالانه 900 هزار متر گسترش یافت.

با آغاز بهره برداری از خط تولید پارچه چادر مشکی در سال 1395 با ظرفیت تولید 10 میلیون متر مربع، شرکت نساجی حجاب شهرکرد به جرگه شرکتهای دانش بنیان در صنعت نساجی پیوست و تولید این محصول استراتژیک فرهنگی-اقتصادی و بی نیازی کشور از واردات آن در دستور کار شرکت قرار گرفت. از آن سال تاکنون، داخلی سازی زنجیره ارزش جهت استفاده حداکثری از توان تولید داخل و اشتغال آفرینی، ارتقاء مستمر کیفیت و تنوع محصولات تولیدی و نگاه فرهنگی و غیراقتصادی به مقوله عفاف و حجاب در عین توجه به معیارهای تولید ارزش آفرین و اثربخش همواره از ارزش های استوار و ارکان سیاست ها و خط مشی های شرکت بوده است.

در سال 1401 با تصویب و ابلاغ سهامدار محترم، پروژه افزایش ظرفیت تولید پارچه چادرمشکی از 10 میلیون مترمربع به 26 میلیون متر مربع کلید خورد تا اینکه در آذرماه 1402 با افتتاح فاز اول پروژه افزایش ظرفیت تولید به 16 میلیون مترمربع، گام بلندی در مسیر خودکفایی در تولید این محصول برداشته شد. همچنین با افزایش حجم سرمایه گذاری ها در کارخانه شماره 1 (واحد اصلی شرکت) و در پاسخ به انتظارات سهامدار، از ابتدای سال 1402 افزایش بهره وری و ارتقاء سطح توانمندی ها و مزیتهای رقابتی ناشی از تمرکز با جدیت مضاعف در دستور کار شرکت قرار گرفت که در این راستا، انتقال خط تولید فاستونی در کارخانه میهن باف در نجف آباد اصفهان به واحد اصلی در شهرکرد و تبدیل/انتقال ماشین آلات و تجهیزات کارخانه واحد 2 در شهرک صنعتی شهرکرد از ابتدای سال 1403 و با فراهم آمدن مقدمات کار، اجرائی می گردند. در حال حاضر و با توجه به پیشرفت قابل ملاحظه فاز دوم پروژه توسعه شرکت و افزایش ظرفیت تولید به 26 میلیون مترمربع، توسعه شبکه نمایندگان و ارتقاء سطح دسترسی مصرف کنندگان، تثبیت زنجیره تأمین، تکمیل و استقرار دانش سازمانی، گسترش فرهنگ خلاقیت و نوآوری و توسعه پایدار و سبز از اهم اهداف و برنامه های توسعه ای شرکت است.


برندهای شرکت نساجی حجاب شهرکرد